Lazer Optik, iş adamından sanatçısına, spor adamından yazarına kadar Türkiye'nin en seçkin insanlarının tercih ettiği mağaza, Kahraman Keleş ise onların gözlük tasarımcısıdır.


varilux
 
 

1981

Lazer Optik, 1981 yılında sirkecide bir gözlük fabrikasının satış sorumlusu olarak iş hayatına başlayan Kahraman Keleş tarafından kuruldu.

1992

Kahraman Keleş, 1992 yılında Türkiye'de ilk defa 170 metrekare bir perakende mağazası açıp, müşterilerine hizmet etmenin kalitesini yükseltti.

1999

1999 yılında 1. Levent'te kalite ve hizmette Avrupayı yakalyıp dahada ileriye taşımak için çok farklı ve butik mağazacılık anlayışı ile çalışmasına devam etti. Buradaki başarısı, vizyonunuzdaki değişim ve gelişim ile Etiler'de Türkiye'nin en büyük gözlük mağazasını açmaya karar verdi.

2006

2006 yılında bu çalışmasını tamamlayarak, otoparkı-valesi ile tüm dünya markalarını da bünyesinde barındıran özel bir ortam hazırladı. Optisyen Kahraman Keleş yaptığı işe hiç bir zaman ticari mantık içerisinde yaklaşmadı. Bu nedenle Dünyanın en seçkin gözlük markalarının Türkiye yetkili satıcısı olduğu halde, gözlük mağazası zincirleri işine asla girmedi. Türkiye'nin en güzel yerinde, en güzel gözlük mağazası ile, en güzel markaları müşterilerine kendi eliyle vermeyi tercih etti.