KAHRAMAN KELEŞ


Giresun, Piraziz İlçesi Papar mahallesinde dünyaya gelen Kahraman KELEŞ, küçük yaşlarından itibaren sanata, güzel yazmaya ve motifler çizmeye ilgi duyuyordu.

Kahraman KELEŞ 1981 yılında Sirkeci de bir gözlük fabrikasının satış sorumlusu olarak başladığı sektörde, daima hedeflerini en üst seviyede tutup konuyla ilgili felsefeler edindi.

1992 yılında ilk perakende mağazasını açtı ve kişisel gelişimini artırarak daha sonra 1999 yılında Levent' de şimdilerde ise Etiler' de, otoparkı, valesi ve dinlenme alanları bulunan, Türkiye'nin en büyük mağazası olma özelliğini taşıyan ve en ünlü dünya markalarını bünyesinde birleştiren vizyon ve kalite açısından en gelişmiş mağazasında müşterilerine bizzat kendisi hizmet veriyor. 

İşini herşeyden önde tutan Kahraman KELEŞ , uzun yıllardır bu mesleği yapmaktadır. Kahraman KELEŞ bu süreçte önemli markaları tanıdı, dünyadaki ticari hareketlerini izledi, müşterileri ile bizzat ilgilenerek kendini geliştirdi ve onlarında desteğini aldı. Toplum psikolojisini kendi mesleği doğrultusunda inceledi. İşçisinden, işverenine, sanatçısından, sporcusuna, yazar ve gazetecilere kısacası Türkiye deki insan mozağinin tamamına her zaman aynı kalitede hizmet verdi. Çocuklarını da bu konuda yetiştiren Kahraman KELEŞ 35 yılı aşkın bir süredir sabır istikrar ve inavasyon ile sektöründe ve dostları tarafından "Gözlük Profesörü" olarak anıldı.

Sonunda tüm bilgi birikimi ve tecrübesinden edindiği felsefeler ile ülkesi ve ailesi için kendisine daha zor hedefler belirledi. Türkiye de markalaşma konusundaki yetersizliği gördü ve bu konuda da yenilikler yapmayı kendine prensip edindi.

Tüm dünyanın tanıyıp kabul ettiği Fransız ve italyan tasarımcıların desteğiyle ülkesinde  yepyeni bir markanın ilk çalışmalarını başlattı.

2014 yılında kaliteli malzemeler kullanılarak hafifliği ve konforu sağlayan, cam özelliği ile sağlığı önemseyen, el boyaması sapları ve farklı renkleriyle her yüzde şık duran, özgün tasarımlarıyla çok farklı bir koleksiyona sahip  PAPARY markası ile çıkış yaptı. 

PAPARY 2014 sezonunun en beğenilen gözlükleri arasına girmeyi başardı, hala üst düzey çalışmalarla birlikte artan modelleri ve satış noktalarıyla çok sık tercih edilen bir markadır.

PAPARY ile tecrübesini dahada ileriye taşıyan Kahraman KELEŞ Etiler' deki mağazası Lazer Optik' te tüm dünya markaları, kendi markası ve profesyonel çalışma ekibi ile müşterlerine hizmet vermeye, inandığı ve inandırdığı felsefeyi çok daha ileri taşımaya devam ediyor.