Progresif camları kimler kullanmalıdır?

40 yaşın üzerinde yakın görme problemi olan herkes kullanmalıdır.

Niçin kullanmalıdır?

Çünkü uzak ve yakın gözlüğü ayrı ayrı aldığımızda sadece kitap v.s. okuma ile uzak görüş problemimizi halletmiş oluruz halbuki varilux camlar ile bilgisayar, cep telefonu, araç kadranı, yemek masası, oyun masası gibi alanlarıda (orta alan) net görebiliriz ve tek gözlük kullanmış oluruz. Ayrı ayrı iki gözlük taşımaktan kurtuluruz gözlüğümüz takıp çıkarmaktan dolayı yıpranmaz. Unutma gibi problemimiz olmaz sürekli yüzümüzde olacağı için camlarımızda çabuk çizilmez.

Progresif camların fiyatları her yerde çok farklılık göstermektedir. Acaba niçin?

Çünkü progresif camların birçok türevi vardır görüş kapasitesi ve camın kalitesine göre çok fazla seçenekleri vardır o yüzden her kişiye ve her göz kusuruna göre ayrı bir çözüm içeren çeşidi olduğundan fiatlarıda çok fazla değişken olabilmektedir. Geniş kanallı dar kanallı ve kişiye özel üretilen kanal yapıları mevcuttur. Bilgisayar başında çalışanların kesinlikle progresif cam kullanmalarını tavsiye ederim.

Avrupa da progresif cam kullanma oranı %48 olmasına karşı Türkiye’de bu oran %3,5 dur ve bu çok düşük bir orandır. Bu camlar çok pahalı mıdır?

Evet bu camlar tek odeklı camlara göre pahalı camlardır ancak şunu düşünürsek iyi olur zamanımızda her işimizi gözümüz ile halletmekteyiz bilgisayar, cep telefonu, araba, kitap, gazete vs. En çok çalışan organımız artık gözdür ve ona yatırım yapmak zorundayız.

Progresif camlarla ilgili halk arasında çok kötü bir kullanamazsınız dedikodusu var gerçekten bu camın kullanılması zor mudur?

Hayır aksine bu cam inanılmaz derecede sizi mutlu edebilecek bir üründür.Düşünsenize tek cam ile her şeyi rahat görebilimek ne kadar büyük bir konfor oluşturmaktadır. Fakat bu camların odak ölçülerinin alınması çok hassas bir tecrübe gerektirmektedir zaten doktor arkadaşlarda muayene esnasında hastanın meslek grubunu dikkate alıp ona göre reçete yazmaktadır. Biz Lazer Optik olarak bu tür olumsuz düşünceleri ortadan kaldırmak için yeni kullanmak isteyenlere ücretsiz deneme camı veriyoruz ve bir hafta boyunca hasta, yaşam alanında bunu kullanıyor. Ondan sonra göz bozukluğu gözden geçirilip ona göre esas orijinal cama karar veriyoruz.

varilux

 

Tek Camda Kusursuz Görüş Keyfi

Progresif cam almayı düşünen, ama kararsız kalanlar için, dünyada bir ilki gerçekleştiriyor.

Birden fazla gözlük kullanıyor ve bunun zorluğundan mı şikayet ediyorsunuz? Uzak, orta ve yakın görüşe ait tüm odaklama bozukluklarını ortadan kaldırmaya yönelik multi fonsiyonel Varilux camlarla yeni bir bakış, yeni bir görüş kazanacaksınız.

Tek camda uzak, orta ve yakın görüşler için ideal görüntü sağlayan Varilux camlar, sizi yaşadığınız gözlük karmaşasından kurtarır.

İçinizde bir kuşku mu var? Aklınızdan ''Acaba kullanabilir miyim?'', ''Gerçekten dedikleri kadar mükemmel bir cam mı?'', ''Bu camlara uyum sağlayabilir miyim?'' soruları mı geçiyor? Sizi tatmin edecek cevabı, sadece deneyerek alabilirsiniz. Lazer Optik, Varilux cam almayı düşünen, ama yukarıdaki sorulardan ötürü kararsız kalanlar için, dünyada bir ilki gerçekleştiriyor. ''Varilux Deneme Süreci''. Göz numaralarınıza uygun olarak hazır- lanmış gözlükle, bir haftalık deneme kullanımı gerçekleştiriyorsunuz.

varilux

 

Progresif Camların Hayatımıza Kazandırdığı 4 Avantaj

1-Varilux birden fazla gözlüğün görevini üstlendiği için insanlari yanlarında birden fazla gözlük taşımak zorunda kalmıyorlar. Tabi bu gözlüklerin koruyucusu olan kılıf ya da kutuları da.

2-Farklı gözlüklere gereksinim duyduklarında, gözlerindeki gözlüğü çıkartıp, diğerini takmak için vakit kaybetmiyorlar. Varilux kullanıcıları için ''Dur yakın gözlüğümü takayım'' cümlesi tarihe karışıyor. özellikle ilerlemiş yaşına rağmen aktif kalmayı becerenler için Varilux camlar alternatiften çok bir ihtiyaç.

3-Gözlük, takılıp çıkarışmadığı ve daha çok gözde kaldığı için, hem kırılma riski azalıyor; hem de daha az yıpranıyor. Bu hem birkaç çerçeve almaktan daha ucuz bir çözüm sağlıyor, hem de gözlüğün sağlıklı odak ayarlarının daha uzun süre korunabilmesine imkan tanıyor.

4-Birden fazla gözlük kulananlar bilirler. Gereksinim duyduğunuz anda gözlüğü çıkarttığınız yeri hatır- layamazsınız. Varilux kullanıcıları, camın özelliği sayesinde bu sinirli arama evresinden de kurtuluyorlar.